Hiçbir zaman çıktığın kapıyı hızla çarpma, geri dönmek isteyebilirsin. Don Herold

Google Adwords Örnekleri Adana

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
Anadolu Telefonlarımız

0322 431 11 54

0505 296 21 96

 

 

 

 Google Adwords, metin bazlı bir reklam modelidir. Sunulacak reklam, genellikle belli limitler içinde kullanacağınız satırlardan oluşmaktadır: "İlgi çekici başlık", "Açıklama satırı", ve "site alan adı".


Reklamınız, reklam veren tarafından gösterildiğinde değil, reklamı gören kişiler tıkladığında ücret ödersiniz. Bu ücret, reklamınızın gösterilmesini istediğiniz anahtar kelimelerde yaşanan rekabete göre değişir. Reklamınızın rakipler arasından sıyrılıp ön sıralarda gösterilmesi için daha çok ücret ödemeniz gerekmektedir. Kısacası, bir tür açık arttırma sistemi gibidir.  Gösterge olması açısından, bazı rakamlardan bahsetmek gerekirse, 5-10 Yeni Kuruş ile pek çok kelimde gösterim sağlanabilirken, 10 Yeni Kuruş üzerindeki fiyatlar, rekabetin söz konusu olduğu kelimeler için geçerlidir.

Google Adwordse Reklam Verirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
İlk dikkat edilecek konu, ücretlendirmeyi optimum seviyede gerçekleştirmektir. Ücretini fazlasıyla ödedikten sonra istenilen kelimelerde en önde gelmek çok kolaydır. Ancak bu durum bütçenizin hızla tükenmesini de beraberinde getirebilir. Dolayısı ile anahtar kelimelerin sizin için önem derecelerini sıralayarak, bazı kelimelerde daha orta seviyeli fiyatlandırma yapabilirsiniz. Öte yandan Google partner sitelerinde gösterilecek reklamlar için de ayrı fiyatlama yapma imkanı bulunur. Bu rakamlar biraz daha düşük tutulabilir.

Diğer konu da, reklamların optimize edilmesidir. Burada, reklamı görecek hedef kitle ile aynı dili konuşarak, mümkün olduğunca ilgi çekici ve tıklamaya motive edici reklam metinleri kullanmak başarı şansınızı arttıracaktır. Aynı kelime için birden fazla reklam alternatifleri oluşturup, hangisinin daha etkili sonuç vereceğini de kolayca test edebilmektesiniz. Son bir konu da anahtar kelimeleriniz ve sitenizde yönlendirdiğiniz sayfa ile uyumlu reklamlar oluşturmaktır. Böylece, Google tarafından yüksek kalite puanı alıp reklamlara daha az maliyet ödemek söz konusu olur.

Google Adwords Kullanımında Sık Yapılan Hatalar Nelerdir?
En önemli hata, reklam sahibi şirketlerin umursamaz davranması ve sonuçları takip etmemesi. Ayda xxx YTL para yatırıp, bunun ardından istatistikleri ve dönüşümü takip etmiyor olmak pek anlam verilebilir değil. Tek bir reklam metni yaratıp, onlarca kelimeyi tek bir reklama bağlayıp, yalnızca bu reklamı göstermek de yaygın olarak yapılan hatalar arasında.

Google Adwords’ün Etkinliğini Artırmak İçin Neler Yapılabilir?
Adwords sistemi, reklamlarınızın kaç kez görüntülendiği, kaç kez tıklandığı, size ne kadar maliyet oluştuğu gibi bilgileri tüm açıklığı ile sunar. Bu şekilde, kaç YTL’lik reklam harcaması yapmanız karşılığında, reklamınızın kaç kez görüntülendiğini ve sitenize kaç kişinin geldiği görebilirsiniz. Bu önemli bir şeffaflık sağlar.

Ayrıca, Google Analytics gibi ücretsiz istatistik sistemleri kurarak Adwords ile entegrasyonunu sağladığınızda, reklamınıza tıklayarak sitenize gelen kişilerin, ziyaret edilmesini istediğiniz bir hedef sayfayı ne ölçüde ziyaret ettiklerini (reklam dönüşüm oranını) dahi incelemeniz mümkün olur. Bunun dışında, önceki yanıtlarımızda da bahsettiğimiz, optimum ücretlendirme yapmak, farklı kelimeler için farklı reklamlar oluşturmak, reklam alternatifleri ile en iyi sonucu test etmek denenmelidir.

Google Adwords Reklamlarının Şirkete Katkıları Nelerdir?
Her hangi bir şirketin ürünlerini ya da kendisini tanıtmak için sahip olduğu alternatifleri değerlendirdiğimizde, internet en etkili ve uygun maliyetli mecralardan biri olarak karşımıza çıkar. İnternet ortamında ise, sonuca dönük ve uygun maliyetli bir alternatif, Google Adwords reklamlarıdır. Ürün ya da hizmetleriniz ile ilgilenen, satın almaya daha hazır bir kitleyi sitenize çekebiliyor olmak şirkete önemli bir katkı sağlar. Özellikle diğer ticari kanallardan birer birer ilgilenilemeyecek kullanıcılar da yakalanmış olur.

Google Adwords’de Reklam Çalışması Yapacakların Seçeceği Ajansta Dikkat Etmesi Gereken Unsurlar Neler?
Çalışılan ajansın belli bir pazarlama ve iş geliştirme perspektifine sahip olması önemli katkı yapacaktır. Çeşitli belgeler, referanslar göz önüne alınabilir. Özellikle Adwords reklam aktivitesini, şirketin genel ticari faaliyetlerinde sonuç almaya dönüştürebilen ajansların tercih edilmesi daha doğru olur diye düşünüyoruz. Sonuçta bu işin alternatiflerine göre uygun olsa da bir maliyeti söz konusudur ve bu maliyetin karşılığında ticari somut değer elde edilmelidir.

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
Anadolu Telefonlarımız

0322 431 11 54

0505 296 21 96

 

Atölye: Döşeme Mah. Mehmet Nuri Sabuncu Blv. No: 25 Seyhan / ADANA / TURKEY Tel: 0322 431 11 54
 

Web Tasarım Kurslarımız, Reklam Ürünleri, Reklam Totem, Reklam ve Tanıtım Hizmetleri, Reklam Tanıtımları, Reklam Teknikleri, Reklam ve Pazarlama, Reklam Tanıtım Yazıları, Reklam Tabelası Örnekleri, Reklamcılık Dersi, Reklam Tanıtım, Reklam Tanıtım Hizmetleri, Web Tasarım Firması, Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır, Web Tasarımı Fiyatları, Web Tasarımı Yapmak İstiyorum, Web Site Şablonları, Webtasarımı Seo