Karakalem Ressam Çizimleri

Thumbnail image 

Karakalem Ressam Çizimleri


Ünlü karakalem ustalarının çalışmalarını görmek, anlamak ve usta bir çizer olana kadar bu çalışmaların kopyalarını çalışmak önemlidir.


Goriushkin-Sorokopudov bir köylü ailenin çocuğu olarak doğdu.  Tarihsel ve portre türü ve manzara çalışmaları dendiğinde akla ilk gelen karakalem ressamları arasındadır.


Bu zamana kadar, onun birincil yaratıcı sınırlarını yaşadığı dönemdeki olaylar belirlemiştir. Sanatçının Karakalem örnekleri bize 100 yıl öncesinin teknikleri hakkında güzel fikirler veriyor. Sanatçı yaşam antik, ataerkil gelenekler, ulusal yaşamın içerisinde dünyaya gelmiştir.


"Yaroslavna en Lament"  adlı eserini 1907 yılında tamamlamıştır. Boyama konusunda diğer çalışmalarından daha iyi tarihsel temalar üzerinde durmuştur. Resimleri arasında duygusal açıdan en fazla manzara betimlemiştir.


1905 olayları, sanatçı çizimler ve suluboya bir dizi oluşturma konularında birçok eseri vardır. Bu eserler Barikatlar. 1905, malikâne yenilgisi ve  1905’tir


Sanatçı kompozisyon ve "Fiddler" (1902) gibi beceri çalışmasında, orijinal önünde idam edilmiştir ama en ilginç dönemi portreleri vardır.


Karakalem Sanatçısı, Karakalem Öğretmeni, Karakalem Muallim, Karakalem Çalışması, Karakalem Atölyesi, Karakalem Kursu ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

En Güzel Karakalem Çalışmaları, En Güzel Karakalem Çizimleri, En İyi Karakalem, Karakalem Portre Eğitimleri , Karakalem Çalışmaları Portre, Karakalem Çizim Kalemleri

Günün Sözü

Yarın bambaşka bir insan olacağım diyorsun. Niye bu günden başlamıyorsun?
Epictetus