1996 dan

Beri Sizlerleyiz

ANADOLU SANAT

Eğitim & Tasarım

Karakalem Eğitimleri Karakalem Ustaları Burada

Karakalem Tekniği Öğreten Kurslar arıyorsanız Anadolu Sanat Merkezi en doğru sanat atölyesidir. Karakalem Tekniği İle Çizim Eğitimi alarak dilediğiniz objeleri çizebilecek seviyeye gelebilirsiniz.

Karakalem tekniği ile çizmeyi planladığınız objeyi tek renk çalışabilirsiniz. Ayrıca bu konuda kendinizi ilerletme planınız var ise ilerleyen seviyelerde bu çalışmalarınızı yağlı boya çalışmalarınız için değerlendirebilirsiniz.

Karakalem çalışmak için ihtiyacınız olan araçlardan biri de eskiz defteridir. Eskiz defterinizde yapacağınız bu ön çalışmalar ilerleyen aşamalarda muhteşem birer tablo olabilir.

Karakalem Okulu olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Resim tutkunuzu profesyonel bir noktaya getirmek artık çok kolay! Çocuklar, gençler ve yetişkinlerin ayrı gruplarda ders aldıkları sanat atölyemizi ziyaret edebilirsiniz. Alanında uzman öğretmenlerimiz ile kendi yaş grubunuzun olduğu sınıflarda eğitim alabilirsiniz.

Sanat atölyemizde karakalem dersleri ile eğitime başlayabilir kendinizi geliştirmeniz ile de harika resimler yapıyor olarak kurslarımıza devam edebilirsiniz. Resmin başlangıcı olan karakalem eğitimleri sürece başlamalısınız. Kendinizi geliştirdikçe renkleri tanırsınız ve farklı resim akımları ile tanışabilirsiniz.

Ustalarımızı Görmeden Kayıt Yaptırmayınız...

09.00  - 12 .00 Öğle Yemeği 13.00 - 16.00

Hafta İçi

 • Karakalem çizmeye nereden başlarım? Nasıl çizerim?
  09.00
 • Modelden desen çalışması
  09.40
 • Objelerden Karakalem Etütleri
  10.30
 • İmgesel desen etütleri
  11.10
 • İç mekan perspektif çizim dersleri
  12.00
 • Modelden karakalem etütleri
  13.00
 • Fotoğraflardan karakalem etütleri
  15.00

10.00  - 13 .00 Öğle Yemeği 14.00 - 17.00

Hafta Sonu

 • Karakalem obje etütleri
  10.00
 • Modelden desen çalışması
  10.20
 • İmgesel desen etütleri
  11.40
 • Objelerden Karakalem Etütleri
  12.30
 • İç mekan perspektif çizim dersleri
  14.00
 • Modelden kara kalem etütleri
  15.00
 • Fotoğraflardan kara kalem etütleri
  16.30

Buraya Bekleniyorsun

Resim, belirlenmiş bir yüzeyin üzerine renkler ve çizgiler ile her türlü ekipmanın veya malzemenin kullanılabileceği bir anlatım biçimi aynı zamanda tekniğidir. Resim sanatını uygulayan kişiye ise ressam adı verilir. Ressamlar ise karakalem çizimler kişilerdir. Bu yüzden kâğıt, kalem ve silgi ile içinizde yeteneğin dışarı çıkmasına izin verebilirsiniz.

Karakalem çalışmaları ile kompozisyon ve ışık-gölge tekniklerini sayesinde kendini geliştireceksiniz. Boyaların kendilerine has özelliklerini ve teknik zorluklarını bir kenara bırakarak, kara kalem çalışmalarla resme ilk adımınızı atabilirsiniz. 

Bir işiniz var ise ve sadece akşamları müsait olabiliyorsanız Karakalem Akşam Okulu olarak açılan kurslarımıza kayıt yaptırabilirsiniz. Karakalem Çizim Örnekleri ile oluşturulmuş sergimizi ziyaret ederek bu harika çalışma ortamını yakından görebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Deneyin Çok Önemli

Öğrenme Garantisi

Çizim Kursları almak isteyen tüm sanatseverleri Anadolu Sanat Merkezi’ne bekliyoruz. Yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve dilediğiniz çizimleri yapabileceğiniz kurs ortamı sayesinde kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Yetenek kursları ile üniversite kapılarını aralamak uzman öğretmenlerimiz ile artık daha kolay olacak.

Telefon

Email

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Adresimiz

Merkez: Çınarlı Mah. 61014 Sok. No: 4 Arzu Apt. Zemin Kat: 2 Seyhan / ADANA/ TÜRKEY

Günün Sözü

Kopan bir ipe sımsıkı bir düğüm atarsanız, ipin en sağlam yeri artık bu düğümdür. Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan tek nokta yine o düğümdür...

Çin Atasözü