Ebru Sanatı Çeşidi Nelerdir

Thumbnail image 

Ebru Sanatı Çeşidi Nelerdir

 


Gelenekli ebru; yetişmiş ustalar tarafından oldukça fazla kullanılan desen çeşididir. . Başlıca kullanılanları ise Battal, Gelgit, Taraklı, Bülbül yuvasıdır.


Battal Ebru; ebrunun bilinen en eski uygulamasıdır. Neredeyse bütün desenler battal deseninden doğmaktadır. Battal deseni aslında ebrunun annesi veya atası denebilir. Battal ebru uygulaması öd sıralarına göre, yani ödü az olan boyaları önce, çok olan boyaları sonra atma suretiyle yapılır. Tek veya çok renkli olabilir. Boyalar teknenin yüzeyine serpilir ve daha sonra kâğıda aktarılır.


Tarzı-ı kadîm ise Mustafa Düzgünman’ın geliştirdiği bir ebru çeşididir. Bunun için öncelikle battal döşemesi yapılmaktadır. Mümkün olan en açık renkler kullanılarak iri damlalar atılır. Daha sonra bu damlalardan daha küçük damlalar atılarak serpme yapılır.


Ebru Sanatı Çeşitleri Nerelerde Vardır, Ebru Sanatı Çeşitlerinin Özellikleri, Ebru Sanatı Örnekleri, Ebru Fotoğrafları, Ebru Objeleri, Ebru Eğitimleri, Ebru Sanatının İncelikleri, En Başarılı Ebru Eğitimi, Ebru Kursu, Ebru Eğitimleri, Başarılı Ebrular, Başarılı Ebru Öğreticileri için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

 

 


 

 

Battal Ebru, Çocuklar İçin Ebru Eğitimi, Ebru Atölyeleri, Ebru Başlangıç Seti Fiyatları, Ebru Çalışması Nasıl Yapılır, Ebru Çeşitleri Nelerdir, Ebru Dersi, Ebru Dersleri, Ebru Eğitim Seti, Ebru Eğitimi, Ebru El Sanatı, Ebru Fiyatları, Ebru Kurs

Günün Sözü

Yarın bambaşka bir insan olacağım diyorsun. Niye bu günden başlamıyorsun?
Epictetus