Anadolu Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Resim Kursları

Thumbnail image 

 

Lise Ogrencilerine Ozel Kurslar

 

Amatör Resim Kağıdı: genelde öğrencilerin tercih ettiği bir kağıt cinsidir. Ucuz olduğu içinde çok yaygın kullanılmaktadır. Gramajı düşüktür. Bu nedenle leke değerlerinde istenilen renk koyuluğunu ve geçişleri yapmak çok zordur. Kağıdın yumuşak olması esneklik yaratır ve bu bir dezavantajdır. Silgi ile silme işlemi uygulandığında kağıt kolaylıklar deforme olur ve iz kalabilir. Profesyonel anlamdaki kullanıcılar bu kâğıdı eskiz için faydalanmaktadır.

Profosyonel Resim Kâğıtları: Asıl tercih edilen kağıtlardır. Grenli kağıtlar yüzeyi dokulu kağıtlardır. Bu kağıtların gramaj değeri ne kadar yüksek ise değeri de o kadar düşük olmaktadır. Gren değeri yüksek olan kağıtlarda karakalem tekniği yapmak zordur. Renk geçişlerini vermek çok zordur.

 

Eğer çalışmanızda grenli kağıt kullanacaksanız greni az olan kağıtlar kullanılabilir. Grensiz kağıtlar: Yüzeyi dokusuz yani pürüzsüz olan kağıtlardır. Bu tür kağıtlar karakalem çalışmalarında en çok kullanılan kağıt türleridir. 

 

Grensiz kağıtlarda gramaj değeri ne kadar yüksek olursa leke değerleri arasında ki geçişlerde o kadar iyi olur. Ortalama 160 gramajlı kağıtlar karakalem için idealdir.


Anadolu Güzel Sanatlar Merkezi Hangi Kursları Veriyoruz;


Thumbnail image


  

Thumbnail image

 

 

 

Resim Dersleri, Hobi Kursları, Güzel Sanatlar Hazırlık, Güzel Sanatlar Hazırlık Kursları, Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık, İç Mimarlık Hazırlık Kursu, Karakalem Atölyesi, Karakalem Kursları