İç Mimarlık Modelleme Kursları

İÇ MİMARİ TASARIM VE MODELLEME KURSU EĞİTİM PROGRAMI Üniversitelerin İç Mimarlık bölümlerinde öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik uygulanan eğitim programı, öğrencilerin projelerinde gerekli olan İç Mekan Perspektif Çizimleri, Proje Tasarımı, Maket Yapımı, Dijital Proje Çizimi, Boyama Teknikleri, Portfolyo Tasarımı gibi bölüm derslerini kapsamaktadır.
EĞİTİM PROGRAMI Perspektif Çizim Teknikleri 1,2 ve 3 kaçışlı artistik perspektif uygulamaları Aksonometrik perspektif çizimi Kavaliyer perspektif çizimi Proje tasarımı dersi Plan, pafta ve kesit görünümleri CAD yazılımları ve donanım bilgileri Autocad menüleri ve kullanımları Çizim komutlarına giriş Çizgi çizme yöntemleri Arclar ile çalışma Nesne seçme yöntemleri Yüzey tarama Tefriş düzeni Gruplama ve gruplar ile çalışma Alan hesaplama Layerlar ile çalışma Dosyalama ve kaydetme ayarları Ölçülendirme seçenekleri Kopyalama, taşıma ve offset Trim ve extend komutları, kullanımları 3D objeleri ile çalışma 3D çizimler ve render Ölçeklendirme Plot işlemleri Proje çalışmaları

Devamını Oku Yorum Yok

Maket Modelleme Kursuna Nerede Gidebilirim?

Maket kursunda neler öğrenebilirim?

Maketten gemi yapımı, iç mekan süslemeleri, dekor malzemeleri, çizim ve kesim teknikleri, tercih edilecek yapıştırıcı çeşitleri, boyama, şekillendirme, uçak ve ev maketleri gemi yapımı mimari modellemeler gibi bu konuda uzmanlaşma fırsatı yakalayacağınız tüm teknikleri kurs kapsamında öğrenebileceksiniz.
Dış cephe kaplamaları, elektronik sistemi, dekope, delme gibi kavramlar üzerinde de uzmanlaşabileceğiniz maket kursunda bir maket oluşturma sırasında kullanılan tüm malzemeleri tanıma fırsatı yakalayacaksınız.

Maket kursu fiyatları

Maket kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek maket kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Devamını Oku Yorum Yok

Maket Yapım Kursları

GEMİ MAKETİ YAPIMI

Gemi modelleme ve maketi yapımına başlamadan önce projeye uygun olarak gerekli hazırlıkların yapılmasını sağlamalısınız. Araç gereçleri, uygun malzemeleri ve el takımlarını tamamlamalısınız. gemi maketi yapımında kullanılan elemanları, malzemeleri, el takımlarını ve makinelerini tanıyabilecek ve uygulamalar yapabileceksiniz. Endaze planı ve proje resimlerine uygun olarak gemi maketi elemanlarını ayrı ayrı montaj öncesine hazır hale getirebileceksiniz.

  1. GEMİ MAKETİ ŞABLONU HAZIRLAMAK

  • Gemi Maketi Şablonu Hazırlarken Gerekli Malzemeler

Bir nesnenin belirli oranlarda küçültülmesine maket denir. Kartondan, kâğıttan kontrplaktan ve balsadan yapılabilmektedir. Maket parçaları genelde bilgisayardan çıktı olarak alınır. Parçalar yapıştırıcı ile birleştirilerek maket oluşturulur. Gerçekte çalışan bir nesnenin küçüğüne model denir. Gerçek nesne nasıl çalışır ise küçük modeli de öyle çalışır. Büyük nesneler inşa edilmeden önce modelleri yapılır ve çalıştırılır. Teori ve hesaplamalara ne kadar yaklaşıldığı model çalıştırılarak denenir. Birçok aşaması vardır.

  • Gemi Maket Planı

Orijinal plan ve yapım aşamalarına sadık kalınarak belirli ölçeklere indirgenmiş olarak yapılan bu modeller için; teorik ve tarihi bilgilere, çok taraflı uygulama becerisine ve sabra ihtiyaç vardır.

Şekil 1.1: Gemi maket planı

Devamını Oku Yorum Yok